İltica Bir Haktır, Karabulut Ailesi Serbest Bırakılsın !

Tarih
14/11/2014
2:00 pm – 4:00 pm

Yer
Tweede Kamer [Hollanda Parlementosu, Den Haag]

http://eylemnerede.nl/site/events/iltica-bir-haktir-karabulut-ailesi-serbest-birakilsin/

–– Zie hieronder voor de Nederlandse vertaling

Leyla Karabulut -Ali Karabulut çifti , 10 Kasım 2014 tarihinde : 6 yaşında ki kızları Defne Naz ve 1.5 yaşında ki oğulları Ernesto Serdar ile birlikte , 16 Kasım 2014 tarihinde Türkiye’ ye iade edilmek üzere , Soesterberg’ te bulunan bir cezaevine konuldular .

Karabulut ailesi yalnız değildir, şimdi dayanışma zamanı, şimdi birlikte bu hukuksuzluğa, insafsızlığa DUR demek zamanı.

Vicdan sahibi, duyarlı tüm insanları Karabulut ailesi ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Leyla Karabulut -Ali Karabulut çifti , 10 Kasım 2014 tarihinde : 6 yaşında ki kızları Defne Naz ve 1.5 yaşında ki oğulları Ernesto Serdar ile birlikte , 16 Kasım 2014 tarihinde Türkiye’ ye iade edilmek üzere , Soesterberg’ te bulunan bir cezaevine konuldular .

Leyla ve Ali , muhalif kimlikleri nedeniyle Türkiye Cezaevleri’nde uzun süre kalmışlardır. Bir çok kez gözaltına alınmış ve işkence görmüşlerdir.

Dört yıl süren iltica incelemesi sonucu , “Sizin Türkiye’ de polis tarafından bir arama kararınız yok, hapishanede yatmanız gerekmiyor” gerekçesi ile haklarında, Türkiye’ye iade kararı çıkarılmıştır.

Ancak Hollanda makamları bu kararı verirken önemli bir gerçeği görmezden gelmiştir. Zira yıllarca hapis yatmış, defalarca polisin sistematik işkencelerine maruz kalmış bir ailenin Türkiye gibi insan haklarında sicili bozuk bir ülkede güvenli bir yaşam sürmesi mümkün değil. Ve ilgili Hollanda makamları bu kararlarıyla aileyi Türkiye’ye teslim ettiği koşulda potansiyel suçlu görülerek yaşam haklarının ellerinden alınacağını dikkate almamıştır.

12 Kasım 2014 tarihinde Ali Karabulut hapishanede görüşüne giden bir arkadaşına; Hollanda devletinin ailesine Türkiye’ye iade edilmeleri dışında hiç bir seçenek bırakmadığı için ölüm orucuna başladığını ve eylemini su ve şeker almadan sürdüreceğini açıklamış!

Bütün bu dikkat çekmeye çalıştığımız nedenlerden dolayı, Hollanda Devleti’ni iade kararını geri çekmeye ve Karabulut Ailesi’ nin iltica hakkını yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz !

Duyarlı, ilerici, demokrat, insandan ve insan haklarından yana kişi ve kurumları, alınan bu haklı karara karşı çıkmaya, Karabulut Ailesi ile ilgili ylem kampanyasina katılmaya çağırıyoruz.

İlticanın nedeni, yaşanan ve yaşanabileceklerdir : İLTİCA HAKTIR !

Hollanda Gezi Dayanışması

Asiel is een Recht, Vrijheid Voor Familie Karabulut!

Turkse politieke vluchtelingen met Nederlandse kinderen worden zondag uitgezet
Het echtpaar Karabulut, en hun 6 jarige dochter Defne Naz en de zieke 1,5 jarige zoon Ernesto Serdar zijn sinds 10 november 2014 vastgezet in detentiecentrum in Zeist in afwachting van hun deportatie welke gepland staat op 16 november a.s.

Na jarenlange gevangenisstraf, marteling en bedreiging door de Turkse overheid is de familie gevlucht naar Nederland, op zoek naar veiligheid en bescherming. In Nederland is het jongste kind van de familie, de 1,5 jarige Ernesto Serdar geboren. Ernesto is ernstig ziek en als gevolg daarvan is bij hem op zeer jonge leeftijd een nier verwijderd.

Nu, na 4 jaar een asielprocedure doorlopen te hebben is uiteindelijk geconcludeerd dat in Turkije geen zaken tegen het echtpaar lopen, dat er geen aanhoudingsbevelen zijn en derhalve dat ze veilig terug kunnen keren naar Turkije.

Bij de beslissing om de familie uit te zetten is niet in overweging genomen:
– De dissidente verleden van de familie Karabulut, waardoor vervolging alsnog kan plaatsvinden
– het opstellen van valse bewijzen waar de Turkse staat erg kundig in is om mensen als nog te vervolgen
– het feit dat er geen enkele garantie is op een veilig bestaan in Turkije,
– het feit dat het jongste kind nog steeds ernstig ziek is,
– dat Leyla psychische hulp nodig heeft wegens de traumas die zij heeft opgelopen in de gevangenis.
We roepen de Nederlandse staat op de beslissing om de familie terug te sturen in te trekken. De familie Karabulut dient in vrijheid gesteld te worden en ook hun recht op asiel dient meteen erkend te worden.
Er loopt een spoedaanvraag maar er is weinig hoop op een goede uitkomst.
Wij roepen alle progressieve, democratische en humanistische groepen en instellingen op om mee te doen aan alle activiteiten met betrekking tot deze zaak.
ASIEL IS EEN RECHT.

Netherlands Gezi Solidarity

Facebook page of this event:

https://www.facebook.com/events/1410586462564700

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s